Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100180860ESR746-025784

Fruering Skovmark 87

8660 Skanderborg
Skanderborg Fruering By, Fruering, 8cd (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2020
Bebyggelsesprocent65%

Areal

Grundareal204 m²
Bygningsareal132 m²
Beboelsesareal132 m²

Få alle informationer om Fruering Skovmark 87, 8660 Skanderborg på Resights. Undersøg husets sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Huset ligger på Fruering Skovmark 87, 8660 Skanderborg. Huset har et bygningsareal á 132 m² og blev opført i 2020 på en 204 m² stor grund. Grunden er vurderet til 629.000 kr.

Fakta om Fruering Skovmark 87, 8660 Skanderborg

Rækkehuset ligger på Fruering Skovmark 87, 8660 Skanderborg og har et samlet bygningsareal á 132 m². Hovedbygningen er bygget i 2020 og ligger på en 204 m² stor grund. Huset fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 132 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Kigger man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Husets hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 7.625 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Rækkehusets grund er vurderet til 629.000 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af Fruering Skovmark ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Ejendomsselskabet Højberg ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer har i alt 12 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 40 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jørgen Højberg Pedersen, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Ejendomsselskabet Højberg ApS i alt 65 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Fruering Skovmark ApS ejer Fruering Skovmark 87, 8660 Skanderborg.

Enhedens BBR-areal er 132 m² på Fruering Skovmark 87, 8660 Skanderborg.

Den primære bygning blev bygget i 2020 på Fruering Skovmark 87, 8660 Skanderborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis