Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100180854ESR746-025778

Fruering Skovmark 75

8660 Skanderborg
Skanderborg Fruering By, Fruering, 8bz (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2020
Bebyggelsesprocent67%

Areal

Grundareal192 m²
Bygningsareal128 m²
Beboelsesareal128 m²

Resights giver dig alle oplysninger om huset på Fruering Skovmark 75, 8660 Skanderborg. Undersøg husets sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Fruering Skovmark 75, 8660 Skanderborg ligger huset. I 2020 blev huset opført og har i dag et bygningsareal på 128 m² på en 192 m² stor grund. Grunden er vurderet til 16.000 kr.

Fakta om Fruering Skovmark 75, 8660 Skanderborg

Rækkehuset er beliggende på Fruering Skovmark 75, 8660 Skanderborg og har et samlet bygningsareal på 128 m². Den primære bygning er bygget i 2020 og er beliggende på en 192 m² stor grund. Huset fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 128 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære benyttelse af huset er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 7.652 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Rækkehusets grund er vurderet til 16.000 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af Fruering Skovmark ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Ejendomsselskabet Højberg ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 12 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 40 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jørgen Højberg Pedersen, der også opererer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Ejendomsselskabet Højberg ApS i alt 65 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Fruering Skovmark ApS ejer Fruering Skovmark 75, 8660 Skanderborg.

Enhedens BBR-areal er 128 m² på Fruering Skovmark 75, 8660 Skanderborg.

Den primære bygning blev bygget i 2020 på Fruering Skovmark 75, 8660 Skanderborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis