Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5523060ESR860-011771

Fridtjof Nansens Vej 4

9800 Hjørring
Hjørring Hjørring Markjorder, 8v (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1968
Bebyggelsesprocent22%

Areal

Grundareal1.011 m²
Bygningsareal180 m²
Beboelsesareal219 m²
Areal af kælder136 m²

Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Fridtjof Nansens Vej 4, 9800 Hjørring. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Fridtjof Nansens Vej 4, 9800 Hjørring kan du finde ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 180 m² og blev konstrueret i 1968 på en 1.011 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 1. december 1994, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 942.950 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,29 mio. kr., hvoraf grunden udgør 540.000 kr.

Fakta om Fridtjof Nansens Vej 4, 9800 Hjørring

Villaen er placeret på Fridtjof Nansens Vej 4, 9800 Hjørring og har et samlet bygningsareal på 180 m². Bygningen, der er opført i 1968, blev senest moderniseret i 1974 og befinder sig på en 1.011 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 219 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der udgør 0 m². Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.506 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 942.950 kr. ved seneste tinglyste handel d. 1. december 1994. Det giver en kvadratmeterpris på 4.305 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,29 mio. kr., hvoraf grunden udgør 540.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Fridtjof Nansens Vej 4, 9800 Hjørring.

Enhedens BBR-areal er 219 m² på Fridtjof Nansens Vej 4, 9800 Hjørring.

Den primære bygning blev bygget i 1968 på Fridtjof Nansens Vej 4, 9800 Hjørring.

Prisen var 942.950 kr., da Fridtjof Nansens Vej 4, 9800 Hjørring senest blev handlet i 1994.

2,29 mio. kr. er vurdering på Fridtjof Nansens Vej 4, 9800 Hjørring.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis