Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2468066ESR326-007408

Fredskovens Åvej 13

4480 Store Fuglede
Kalundborg Bjerge By, Svallerup, 112dk (Sommerhusområde)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal2.225 m²

Resights giver dig alle oplysninger om grunden på Fredskovens Åvej 13, Bjerge Sydstrand, 4480 Store Fuglede. Se grundens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Fredskovens Åvej 13, Bjerge Sydstrand, 4480 Store Fuglede kan du finde grunden. Den sidste transaktion fandt sted den 20. august 2020, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 700.000 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 789.000 kr.

Fakta om Fredskovens Åvej 13, Bjerge Sydstrand, 4480 Store Fuglede

Grunden er placeret på Fredskovens Åvej 13, Bjerge Sydstrand, 4480 Store Fuglede.

Egenskaber

Grundens primære anvendelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 10.047 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 20. august 2020, hvor værdiansættelsen på grunden var 700.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 314 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 789.000 kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Fredskovens Åvej 13, Bjerge Sydstrand, 4480 Store Fuglede.

Grundarealet er 2.225 m² på Fredskovens Åvej 13, Bjerge Sydstrand, 4480 Store Fuglede.

Prisen var 700.000 kr., da Fredskovens Åvej 13, Bjerge Sydstrand, 4480 Store Fuglede senest blev handlet i 2020.

789.000 kr. er vurdering på Fredskovens Åvej 13, Bjerge Sydstrand, 4480 Store Fuglede.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis