Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100770142

Fredeshøj 8

6100 Haderslev
Haderslev Hejsager, Halk, 745 (Landzone) Forsyning- og energidistribution
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2008

Areal

Bygningsareal16 m²
Erhvervsareal16 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Fredeshøj 8, Hejsager, 6100 Haderslev. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Fredeshøj 8, Hejsager, 6100 Haderslev.

Fakta om Fredeshøj 8, Hejsager, 6100 Haderslev

Industriejendommen er placeret på Fredeshøj 8, Hejsager, 6100 Haderslev og består af én bygning på 16 m² udgjort af én erhvervsenhed.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af metal, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommen anvendes hovedsageligt til energi og forsyning.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af Sinal A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med levering af fastnetbaseret, trådløs og satellitbaseret telekommunikation, mens Sinal Infrastructure Holding A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt 473 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 10,22 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Carsten Bryder Thejls, der også fungerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Sinal Infrastructure Holding A/S i alt 492 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Sinal A/S ejer Fredeshøj 8, Hejsager, 6100 Haderslev.

Den primære bygning blev bygget i 2008 på Fredeshøj 8, Hejsager, 6100 Haderslev.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis