kommunerne nedenfor.
Frederikssundsvej 406, th
2700 BrønshøjGennem Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Frederikssundsvej 406, 1. th, 2700 Brønshøj. Se lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Frederikssundsvej 406, 1. th, 2700 Brønshøj. Den 25. november 2019 fandt den seneste handel sted, da ATAK Ejendomme ApS sikrede sig lejligheden i en interessesammenfald til en værdi á 1,92 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,81 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,1 mio. kr.
Fakta om Frederikssundsvej 406, 1. th, 2700 Brønshøj
Ejerlejligheden ligger på Frederikssundsvej 406, 1. th, 2700 Brønshøj. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 72 m², hvoraf 66 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 7.487 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 25. november 2019, hvor værdiansættelsen var 1,92 mio. kr. i en interessesammenfald, hvor ATAK Ejendomme ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 26.666 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,81 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,1 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af ATAK Ejendomme ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Burhan William Atak er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 14 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 16 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Burhan William Atak, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Burhan William Atak i alt 17 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Frederikssundsvej 406, 1. th, 2700 Brønshøj?
ATAK Ejendomme ApS ejer Frederikssundsvej 406, 1. th, 2700 Brønshøj.
Hvornår blev Frederikssundsvej 406, 1. th, 2700 Brønshøj bygget?
Den primære bygning blev opført i 1954 på Frederikssundsvej 406, 1. th, 2700 Brønshøj.
Hvad er Frederikssundsvej 406, 1. th, 2700 Brønshøj værd?
Prisen var 1,92 mio. kr., da Frederikssundsvej 406, 1. th, 2700 Brønshøj senest blev handlet i 2019.
Hvad er Frederikssundsvej 406, 1. th, 2700 Brønshøj vurderet til?
1,81 mio. kr. er vurdering på Frederikssundsvej 406, 1. th, 2700 Brønshøj.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.