Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE8776436ESR410-013627

Frederiksøvænget 70

5500 Middelfart
Middelfart Skrillinge By, Kauslunde, 3aæ (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2001
Bebyggelsesprocent19%

Areal

Grundareal420 m²
Bygningsareal80 m²
Beboelsesareal80 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Frederiksøvænget 70, 5500 Middelfart. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Frederiksøvænget 70, 5500 Middelfart. Ejendommen har et bygningsareal á 80 m² og blev konstrueret i 2001 på en 420 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,56 mio. kr., hvoraf grunden udgør 596.000 kr.

Fakta om Frederiksøvænget 70, 5500 Middelfart

Villaen er placeret på Frederiksøvænget 70, 5500 Middelfart og har et samlet bygningsareal på 80 m². Hovedbygningen er bygget i 2001 og er beliggende på en 420 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 80 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære bygning blev senest i 2023 tildelt et energimærke C. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.057 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 1,56 mio. kr., hvoraf grunden udgør 596.000 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af KP II Frederiksøvænget ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af almennyttige boliger, mens Jens Bisgaard-Frantzen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der tre led. Den officielle ejer har i alt 53 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 84,6 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jens Bisgaard-Frantzen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Jens Bisgaard-Frantzen i alt 141 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

KP II Frederiksøvænget ApS ejer Frederiksøvænget 70, 5500 Middelfart.

Enhedens BBR-areal er 80 m² på Frederiksøvænget 70, 5500 Middelfart.

Den primære bygning blev opført i 2001 på Frederiksøvænget 70, 5500 Middelfart.

1,56 mio. kr. er vurdering på Frederiksøvænget 70, 5500 Middelfart.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis