Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE216224ESR173-040644

Frederiksdalsvej 10F, 2 th

2830 Virum
Lyngby-Taarbæk Virum By, Virum, 5ky (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1940

Areal

Beboelsesareal69 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Frederiksdalsvej 10F, 2. th, 2830 Virum. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Frederiksdalsvej 10F, 2. th, 2830 Virum ligger lejligheden. Den sidste handel fandt sted den 12. maj 2002, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,13 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,9 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,48 mio. kr.

Fakta om Frederiksdalsvej 10F, 2. th, 2830 Virum

Ejerlejligheden er beliggende på Frederiksdalsvej 10F, 2. th, 2830 Virum. Lejligheden har 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 69 m², hvoraf 62 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 etager. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejlighedens primære benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.058 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 12. maj 2002, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 1,13 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 16.376 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,9 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,48 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Frederiksdalsvej 10F, 2. th, 2830 Virum.

Den primære bygning blev opført i 1940 på Frederiksdalsvej 10F, 2. th, 2830 Virum.

Prisen var 1,13 mio. kr., da Frederiksdalsvej 10F, 2. th, 2830 Virum senest blev handlet i 2002.

1,9 mio. kr. er vurdering på Frederiksdalsvej 10F, 2. th, 2830 Virum.

Prøv gratis

Prøv gratis