Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Frederiksborgvej 65A, 2., 4000 Roskilde. Se lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Frederiksborgvej 65A, 2., 4000 Roskilde.
Fakta om Frederiksborgvej 65A, 2., 4000 Roskilde
Ejerlejligheden ligger på Frederiksborgvej 65A, 2., 4000 Roskilde. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 119 m², mens det tinglyste areal udgør 107 m².
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejligheden anvendes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Appel Ejendomme ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Peter Knud Appel er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt ti ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 47,7 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Peter Knud Appel, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Peter Knud Appel i alt 13 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Appel Ejendomme ApS ejer Frederiksborgvej 65A, 2., 4000 Roskilde.
Den primære bygning blev bygget i 1934 på Frederiksborgvej 65A, 2., 4000 Roskilde.