Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100503623

Fortunas Have 8, st 2

2680 Solrød Strand
Solrød Jersie By, Jersie, 19v (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2023

Areal

Beboelsesareal66 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Fortunas Have 8, st. 2, 2680 Solrød Strand. Se lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Fortunas Have 8, st. 2, 2680 Solrød Strand ligger lejligheden.

Fakta om Fortunas Have 8, st. 2, 2680 Solrød Strand

Ejerlejligheden er placeret på Fortunas Have 8, st. 2, 2680 Solrød Strand. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 66 m², hvoraf 57 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 8 plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af betonelementer, mens tagmaterialet består af levende tage. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Balder Green Hills ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Fastighets AB Balder er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 294 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 853 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Flemming Joseph Jensen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Fastighets AB Balder i alt 4.476 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Balder Green Hills ApS ejer Fortunas Have 8, st. 2, 2680 Solrød Strand.

Den primære bygning blev opført i 2023 på Fortunas Have 8, st. 2, 2680 Solrød Strand.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis