Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE433171ESR851-638863

Forchhammersvej 9B, 2 2

9000 Aalborg
Aalborg Aalborg Markjorder, 138c (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2019

Areal

Beboelsesareal46 m²

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Forchhammersvej 9B, 2. 2, 9000 Aalborg. Se lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Forchhammersvej 9B, 2. 2, 9000 Aalborg. Den 1. marts 2020 fandt den seneste handel sted, da Arnevik Obitz Holding ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,4 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,42 mio. kr., hvoraf grunden udgør 653.000 kr.

Fakta om Forchhammersvej 9B, 2. 2, 9000 Aalborg

Ejerlejligheden er placeret på Forchhammersvej 9B, 2. 2, 9000 Aalborg. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 46 m², mens det tinglyste areal udgør 38 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejlighedens primære benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.816 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 1,4 mio. kr. ved seneste tinglyste handel d. 1. marts 2020. Det giver en kvadratmeterpris på 30.434 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,42 mio. kr., hvoraf grunden udgør 653.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Arnevik Obitz Holding ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Wenche Arnevik Obitz er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 1,53 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Erik René Obitz, der opererer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Wenche Arnevik Obitz i alt to ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Arnevik Obitz Holding ApS ejer Forchhammersvej 9B, 2. 2, 9000 Aalborg.

Den primære bygning blev opført i 2019 på Forchhammersvej 9B, 2. 2, 9000 Aalborg.

Prisen var 1,4 mio. kr., da Forchhammersvej 9B, 2. 2, 9000 Aalborg senest blev handlet i 2020.

1,42 mio. kr. er vurdering på Forchhammersvej 9B, 2. 2, 9000 Aalborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis