Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Floravænget 7, st. tv, Dalum, 5250 Odense SV. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Floravænget 7, st. tv, Dalum, 5250 Odense SV. Den 3. maj 2004 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 730.000 kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,49 mio. kr., hvoraf grunden udgør 657.000 kr.
Fakta om Floravænget 7, st. tv, Dalum, 5250 Odense SV
Ejerlejligheden er beliggende på Floravænget 7, st. tv, Dalum, 5250 Odense SV. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 108 m², hvoraf 123 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.427 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 3. maj 2004, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 730.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 6.759 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,49 mio. kr., hvoraf grunden udgør 657.000 kr.
Ejerinfo
Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Floravænget 7, st. tv, Dalum, 5250 Odense SV.
Den primære bygning blev bygget i 1969 på Floravænget 7, st. tv, Dalum, 5250 Odense SV.
Prisen var 730.000 kr., da Floravænget 7, st. tv, Dalum, 5250 Odense SV senest blev handlet i 2004.
1,49 mio. kr. er vurdering på Floravænget 7, st. tv, Dalum, 5250 Odense SV.