kommunerne nedenfor.
Flindtsvej 1B, mf
4600 KøgeVed hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Flindtsvej 1B, st. mf, 4600 Køge. Se lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Flindtsvej 1B, st. mf, 4600 Køge. Den 30. december 2019 fandt den seneste transaktion sted, da IC LARSEN HOLDING ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 667.000 kr.
Fakta om Flindtsvej 1B, st. mf, 4600 Køge
Ejerlejligheden ligger på Flindtsvej 1B, st. mf, 4600 Køge. Lejligheden har 1 værelse og har et BBR-areal på 33 m², mens det tinglyste areal udgør 29 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Lejligheden benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 993 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 30. december 2019, hvor værdiansættelsen var 1 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor IC LARSEN HOLDING ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 30.303 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 667.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af IC LARSEN HOLDING ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden finansiel formidling i.a.n., mens Carsten Bo Larsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 17 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 37,2 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Carsten Bo Larsen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Carsten Bo Larsen i alt 20 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Flindtsvej 1B, st. mf, 4600 Køge?
IC LARSEN HOLDING ApS ejer Flindtsvej 1B, st. mf, 4600 Køge.
Hvornår blev Flindtsvej 1B, st. mf, 4600 Køge opført?
Den primære bygning blev opført i 1962 på Flindtsvej 1B, st. mf, 4600 Køge.
Hvad er prisen på Flindtsvej 1B, st. mf, 4600 Køge?
Prisen var 1 mio. kr., da Flindtsvej 1B, st. mf, 4600 Køge senest blev handlet i 2019.
Hvad er Flindtsvej 1B, st. mf, 4600 Køge vurderet til?
1,05 mio. kr. er vurdering på Flindtsvej 1B, st. mf, 4600 Køge.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.