Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Flaskehalsen 7, Rødhus, 9490 Pandrup. Undersøg ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Flaskehalsen 7, Rødhus, 9490 Pandrup finder du ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 87 m² og blev opført i 2025 på en 3.843 m² stor grund. Den sidste transaktion fandt sted den 20. maj 2024, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,03 mio. kr., hvoraf grunden udgør 895.000 kr.
Fakta om Flaskehalsen 7, Rødhus, 9490 Pandrup
Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 87 m² og ligger placeret på Flaskehalsen 7, Rødhus, 9490 Pandrup. Enheden er bygget i 2025 og befinder sig på en 3.843 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 87 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Kigger man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af levende tage. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (feriehus). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 13.347 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 20. maj 2024, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 17.241 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,03 mio. kr., hvoraf grunden udgør 895.000 kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Flaskehalsen 7, Rødhus, 9490 Pandrup.
Enhedens BBR-areal er 87 m² på Flaskehalsen 7, Rødhus, 9490 Pandrup.
Den primære bygning blev opført i 2025 på Flaskehalsen 7, Rødhus, 9490 Pandrup.
Prisen var 1,5 mio. kr., da Flaskehalsen 7, Rødhus, 9490 Pandrup senest blev handlet i 2024.
1,03 mio. kr. er vurdering på Flaskehalsen 7, Rødhus, 9490 Pandrup.