Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2235263ESR250-010731

Fjordskovvej 2

3630 Jægerspris
Frederikssund Barakkerne, Dråby, 14z (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1960
Bebyggelsesprocent7%

Areal

Grundareal1.097 m²
Bygningsareal80 m²
Beboelsesareal80 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Fjordskovvej 2, Kulhuse, 3630 Jægerspris. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Fjordskovvej 2, Kulhuse, 3630 Jægerspris. I 1960 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 80 m² på en 1.097 m² stor grund. Den 27. september 2024 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,57 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,41 mio. kr., hvoraf grunden udgør 617.000 kr.

Fakta om Fjordskovvej 2, Kulhuse, 3630 Jægerspris

Fritidsejendommen er placeret på Fjordskovvej 2, Kulhuse, 3630 Jægerspris og har et samlet bygningsareal på 80 m². Enheden er bygget i 1960, senest moderniseret i 1972 og befinder sig på en 1.097 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 80 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Kigger man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.223 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 27. september 2024, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,57 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 19.625 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,41 mio. kr., hvoraf grunden udgør 617.000 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Fjordskovvej 2, Kulhuse, 3630 Jægerspris.

Enhedens BBR-areal er 80 m² på Fjordskovvej 2, Kulhuse, 3630 Jægerspris.

Den primære bygning blev bygget i 1960 på Fjordskovvej 2, Kulhuse, 3630 Jægerspris.

Prisen var 1,57 mio. kr., da Fjordskovvej 2, Kulhuse, 3630 Jægerspris senest blev handlet i 2024.

1,41 mio. kr. er vurdering på Fjordskovvej 2, Kulhuse, 3630 Jægerspris.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis