Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4379359ESR630-029609

Fittingvej 41

6040 Egtved
Vejle Nordbæk, Egtved, 2c (Landzone) Stuehus til landbrugsejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1877
Bebyggelsesprocent1%

Areal

Grundareal26.035 m²
Bygningsareal359 m²
Beboelsesareal110 m²
Erhvervsareal263 m²
Areal af udnyttet tagetage14 m²

Få alle informationer om Fittingvej 41, 6040 Egtved på Resights. Se grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Grunden er lokaliseret på Fittingvej 41, 6040 Egtved. Grunden er et samlet areal på 26.035 m². Grunden er af det offentlige vurderet til 480.000 kr., hvoraf grunden udgør 100.700 kr.

Fakta om Fittingvej 41, 6040 Egtved

Industrigrunden er placeret på Fittingvej 41, 6040 Egtved og består af fem bygninger med et samlet bygningsareal på 359 m² fordelt på en beboelsesenhed og tre erhvervsenheder. Grunden udgør 26.035 m².

Egenskaber

Den hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Grundens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.794 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Industrigrunden er af det offentlige vurderet til 480.000 kr., hvoraf grunden udgør 100.700 kr.

Ejerinfo

Industrigrunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Fittingvej 41, 6040 Egtved.

Grundarealet er 26.035 m² på Fittingvej 41, 6040 Egtved.

Den primære bygning blev opført i 1877 på Fittingvej 41, 6040 Egtved.

480.000 kr. er vurdering på Fittingvej 41, 6040 Egtved.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis