Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 320617
ESR: 630021012

Finlandsvej 2A, tv

7100 Vejle
Vejle Kommune: Nørremarken, Vejle Jorder, 42h (Byzone)
Ejerlejlighed: Bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
Satellitbillede af ejendommen på Finlandsvej 2A,  tv, 7100 Vejle

Få alle oplysninger om Finlandsvej 2A, st. tv, 7100 Vejle på Resights. Se lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Finlandsvej 2A, st. tv, 7100 Vejle findes lejligheden. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 370.000 kr., hvoraf grunden udgør 125.500 kr.

Fakta om Finlandsvej 2A, st. tv, 7100 Vejle

Ejerlejligheden er placeret på Finlandsvej 2A, st. tv, 7100 Vejle. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 92 m², hvoraf 87 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 4 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.483 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 370.000 kr., hvoraf grunden udgør 125.500 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af ORC INVEST ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af almennyttige boliger, mens Ole Reiffenstein Christiansen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 56 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 79,8 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Ole Reiffenstein Christiansen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Ole Reiffenstein Christiansen i alt 70 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Finlandsvej 2A, st. tv, 7100 Vejle?

ORC INVEST ApS ejer Finlandsvej 2A, st. tv, 7100 Vejle.

Hvornår blev Finlandsvej 2A, st. tv, 7100 Vejle opført?

Den primære bygning blev bygget i 1963 på Finlandsvej 2A, st. tv, 7100 Vejle.

Hvad er Finlandsvej 2A, st. tv, 7100 Vejle vurderet til?

370.000 kr. er vurdering på Finlandsvej 2A, st. tv, 7100 Vejle.

Foreløbig vurdering
1.339.000 DKK
Ejendomsværdi foreløbig 2024
370.000 DKK
Ejendomsværdi tidligere 2020
B
Opførselsår
1963
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
92 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?