Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 344846
ESR: 751984620

Finderupvej 2B, th

8000 Aarhus C
Aarhus Kommune: Århus Markjorder, 1q (Byzone)
Ejerlejlighed: Bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
Satellitbillede af ejendommen på Finderupvej 2B,  th, 8000 Aarhus C

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Finderupvej 2B, 1. th, 8000 Aarhus C. Se lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Finderupvej 2B, 1. th, 8000 Aarhus C kan du finde lejligheden. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,28 mio. kr.

Fakta om Finderupvej 2B, 1. th, 8000 Aarhus C

Ejerlejligheden er beliggende på Finderupvej 2B, 1. th, 8000 Aarhus C. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 82 m², hvoraf 72 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 5 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.884 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,28 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Cubis Ejendomme ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med administration af fast ejendom på kontraktbasis, mens Jens Ole Svinth Suhr er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 21 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 46,8 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jens Ole Svinth Suhr, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Jens Ole Svinth Suhr i alt 31 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Finderupvej 2B, 1. th, 8000 Aarhus C?

Cubis Ejendomme ApS ejer Finderupvej 2B, 1. th, 8000 Aarhus C.

Hvornår blev Finderupvej 2B, 1. th, 8000 Aarhus C bygget?

Den primære bygning blev opført i 2009 på Finderupvej 2B, 1. th, 8000 Aarhus C.

Hvad er Finderupvej 2B, 1. th, 8000 Aarhus C vurderet til?

2,6 mio. kr. er vurdering på Finderupvej 2B, 1. th, 8000 Aarhus C.

Ny vurdering
2.961.000 DKK
Ejendomsværdi foreløbig 2024
2.600.000 DKK
Ejendomsværdi ny 2020
B
Opførselsår
2009
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
82 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?