kommunerne nedenfor.
Ferrarivej 5
7100 VejleResights giver dig alle informationer om ejendommen på Ferrarivej 5, 7100 Vejle. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Ferrarivej 5, 7100 Vejle findes ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 1.063 m² og blev opført i 1999 på den 2.688 m² store grund. Den 29. februar 2024 fandt den seneste handel sted, da Hansen & Schou Ejendomme ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 4,3 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,45 mio. kr., hvoraf grunden udgør 241.900 kr.
Fakta om Ferrarivej 5, 7100 Vejle
Industriejendommen er beliggende på Ferrarivej 5, 7100 Vejle og består af én bygning på 1.063 m² udgjort af én erhvervsenhed. Hovedbygningen er bygget i 1999 og ligger på en 2.688 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af metal, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til industri. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.220 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 29. februar 2024, hvor værdiansættelsen var 4,3 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Hansen & Schou Ejendomme ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 4.045 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 4,45 mio. kr., hvoraf grunden udgør 241.900 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af Hansen & Schou Ejendomme ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens John Hansen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Peter Stefan Schou, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har John Hansen i alt to ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Ferrarivej 5, 7100 Vejle?
Hansen & Schou Ejendomme ApS ejer Ferrarivej 5, 7100 Vejle.
Hvor stor er Ferrarivej 5, 7100 Vejle?
Ejendommens BBR-areal er 1.063 m² på Ferrarivej 5, 7100 Vejle.
Hvornår blev Ferrarivej 5, 7100 Vejle bygget?
Den primære bygning blev opført i 1999 på Ferrarivej 5, 7100 Vejle.
Hvad er Ferrarivej 5, 7100 Vejle's værdi?
Prisen var 4,3 mio. kr., da Ferrarivej 5, 7100 Vejle senest blev handlet i 2024.
Hvad er Ferrarivej 5, 7100 Vejle vurderet til?
4,45 mio. kr. er vurdering på Ferrarivej 5, 7100 Vejle.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.