Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Fejringmarken 4, 8722 Hedensted. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Fejringmarken 4, 8722 Hedensted kan du finde ejendommen. I 2025 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 241 m² på en 1.006 m² stor grund. Den 11. maj 2026 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 5,25 mio. kr.
Fakta om Fejringmarken 4, 8722 Hedensted
Villaen har et samlet bygningsareal á 241 m² og ligger placeret på Fejringmarken 4, 8722 Hedensted. Den primære bygning er bygget i 2025 og er beliggende på en 1.006 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 190 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Bygningen fik senest i 2024 tildelt et energimærke A2015, og ejendommens årlige energiforbrug er beregnet til kr. 14200. Den primære anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 11. maj 2026, hvor værdiansættelsen på ejendommen var 5,25 mio. kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte ejendommen af LASSE LARSEN HUSE A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 21.784 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af LASSE LARSEN HUSE A/S, der primært beskæftiger sig med opførelse af bygninger, mens Pierre Legarth er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der tre led. Den officielle ejer har i alt fem ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 3,48 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Pierre Legarth, der også opererer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Pierre Legarth i alt 130 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Fejringmarken 4, 8722 Hedensted.
Enhedens BBR-areal er 190 m² på Fejringmarken 4, 8722 Hedensted.
Den primære bygning blev opført i 2025 på Fejringmarken 4, 8722 Hedensted.
Prisen var 5,25 mio. kr., da Fejringmarken 4, 8722 Hedensted senest blev handlet i 2026.