kommunerne nedenfor.
Falkevej 2
6000 KoldingVed hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Falkevej 2, 6000 Kolding. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Falkevej 2, 6000 Kolding. I 1950 blev ejendommen konstrueret med et bygningsareal på 76 m² på en 929 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 649.100 kr.
Fakta om Falkevej 2, 6000 Kolding
Beboelsesejendommen er beliggende på Falkevej 2, 6000 Kolding og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 76 m² udgjort af to beboelsesenheder. Hovedbygningen er bygget i 1950 og er beliggende på en 929 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er desuden ekstra arealer, der i alt udgør 132 m² (udnyttet tagetage 56 m², kælder 76 m²). Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommen benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 16.228 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Beboelsesejendommen er af det offentlige vurderet til 1,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 649.100 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af PVJ Ejendomme A/S, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens P.V. JOHANSEN HOLDING A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til beboelsesejendommen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 173 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 401 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Mogens Bøche Sørensen, der også agerer som administrerende direktør.
Hvem ejer Falkevej 2, 6000 Kolding?
PVJ Ejendomme A/S ejer Falkevej 2, 6000 Kolding.
Hvor stor er Falkevej 2, 6000 Kolding?
Ejendommens BBR-areal er 76 m² på Falkevej 2, 6000 Kolding.
Hvornår blev Falkevej 2, 6000 Kolding bygget?
Den primære bygning blev opført i 1950 på Falkevej 2, 6000 Kolding.
Hvad er Falkevej 2, 6000 Kolding vurderet til?
1,8 mio. kr. er vurdering på Falkevej 2, 6000 Kolding.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.