Få alle oplysninger om Fagerbo 2, Fløng, 2640 Hedehusene på Resights. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Fagerbo 2, Fløng, 2640 Hedehusene. I 1963 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 141 m² på en 693 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,56 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,05 mio. kr.
Fakta om Fagerbo 2, Fløng, 2640 Hedehusene
Villaen har et samlet bygningsareal på 141 m² og ligger på Fagerbo 2, Fløng, 2640 Hedehusene. Hovedbygningen, der er bygget i 1963, blev senest renoveret i 1974 og befinder sig på en 693 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 141 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der er 0 m². Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommen benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 15.984 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Villaen er af det offentlige vurderet til 3,56 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,05 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Fagerbo 2, Fløng, 2640 Hedehusene.
Enhedens BBR-areal er 141 m² på Fagerbo 2, Fløng, 2640 Hedehusene.
Den primære bygning blev opført i 1963 på Fagerbo 2, Fløng, 2640 Hedehusene.
3,56 mio. kr. er vurdering på Fagerbo 2, Fløng, 2640 Hedehusene.