Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE303064ESR410-018596

Fænøsund Park 2, 1 tv

5500 Middelfart
Middelfart Middelfart Markjorder, 27af (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2017

Areal

Beboelsesareal121 m²

Via Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Fænøsund Park 2, 1. tv, 5500 Middelfart. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Fænøsund Park 2, 1. tv, 5500 Middelfart. Den seneste handel fandt sted den 3. maj 2018, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,4 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,77 mio. kr., hvoraf grunden udgør 942.000 kr.

Fakta om Fænøsund Park 2, 1. tv, 5500 Middelfart

Ejerlejligheden ligger på Fænøsund Park 2, 1. tv, 5500 Middelfart. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 121 m², hvoraf 112 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 500 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 3. maj 2018, hvor værdiansættelsen på lejligheden var 2,4 mio. kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte lejligheden af Hexagon Lillebælt ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 19.834 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,77 mio. kr., hvoraf grunden udgør 942.000 kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Fænøsund Park 2, 1. tv, 5500 Middelfart.

Den primære bygning blev bygget i 2017 på Fænøsund Park 2, 1. tv, 5500 Middelfart.

Prisen var 2,4 mio. kr., da Fænøsund Park 2, 1. tv, 5500 Middelfart senest blev handlet i 2018.

2,77 mio. kr. er vurdering på Fænøsund Park 2, 1. tv, 5500 Middelfart.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis