kommunerne nedenfor.
Faaborgvej 258C
5250 Odense SVGennem Resights kan du få alle oplysninger om bygningen på Faaborgvej 258C, Dyrup, 5250 Odense SV. Undersøg bygningens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Bygningen ligger på Faaborgvej 258C, Dyrup, 5250 Odense SV. Den seneste transaktion fandt sted den 26. januar 2025, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig bygningen i en almindelig fri handel til en værdi á 9,8 mio. kr. Grunden er vurderet til 878.000 kr.
Fakta om Faaborgvej 258C, Dyrup, 5250 Odense SV
Bygningen ligger på Faaborgvej 258C, Dyrup, 5250 Odense SV. Enheden er bygget i 2024 og befinder sig på en 492 m² stor grund.
Egenskaber
Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af fibercement uden asbest, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den hovedsagelige benyttelse af bygningen er til udhus. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.826 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 26. januar 2025, hvor værdiansættelsen på bygningen var 9,8 mio. kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte bygningen af AV ENTREPRISE ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 19.918 kr. Bygningens grund er vurderet til 878.000 kr.
Ejerinfo
Bygningen er officielt ejet af AV ENTREPRISE ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Anna Lise Vindeløv er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer bygningen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til bygningen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt fire ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 5,62 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Kristian Vindeløv, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Anna Lise Vindeløv i alt ti ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Faaborgvej 258C, Dyrup, 5250 Odense SV?
En eller flere privat(e) ejer Faaborgvej 258C, Dyrup, 5250 Odense SV.
Hvornår blev Faaborgvej 258C, Dyrup, 5250 Odense SV opført?
Den primære bygning blev bygget i 2024 på Faaborgvej 258C, Dyrup, 5250 Odense SV.
Hvad er prisen på Faaborgvej 258C, Dyrup, 5250 Odense SV?
Prisen var 9,8 mio. kr., da Faaborgvej 258C, Dyrup, 5250 Odense SV senest blev handlet i 2025.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.