Få alle oplysninger om F.K. Hallagers Gade 15, st. 2, 8240 Risskov på Resights. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på F.K. Hallagers Gade 15, st. 2, 8240 Risskov.
Fakta om F.K. Hallagers Gade 15, st. 2, 8240 Risskov
Ejerlejligheden ligger på F.K. Hallagers Gade 15, st. 2, 8240 Risskov. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 60 m², hvoraf 52 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 4 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af LÆRERNES PENSION, EJENDOMSAKTIESELSKAB, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens LÆRERNES PENSION, FORSIKRINGSAKTIESELSKAB er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 2.691 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 6,75 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jakob Folkenberg Eriksen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har LÆRERNES PENSION, FORSIKRINGSAKTIESELSKAB i alt 2.695 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
LÆRERNES PENSION, EJENDOMSAKTIESELSKAB ejer F.K. Hallagers Gade 15, st. 2, 8240 Risskov.
Den primære bygning blev bygget i 2025 på F.K. Hallagers Gade 15, st. 2, 8240 Risskov.