kommunerne nedenfor.
Errindlevvej 8
4895 ErrindlevResights giver dig alle informationer om huset på Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev. Se husets seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Huset ligger på Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev. Huset har et bygningsareal á 54 m² og blev opført i 1800 på en 87 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 26. juli 2024, hvor MG Real Estate Investment Group ApS sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 65.000 kr. Huset er af det offentlige vurderet til 195.000 kr., hvoraf grunden udgør 63.000 kr.
Fakta om Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev
Rækkehuset ligger placeret på Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev og har et samlet bygningsareal på 54 m². Den primære bygning er bygget i 1800 og ligger på en 87 m² stor grund. Huset fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 80 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der består af 26 m². Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Bygningen fik senest i 2024 tildelt et energimærke G, og husets årlige energiforbrug er beregnet til kr. 28600. Husets primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.071 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 26. juli 2024, hvor værdiansættelsen var 65.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor MG Real Estate Investment Group ApS købte huset af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 481 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 195.000 kr., hvoraf grunden udgør 63.000 kr.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af MG Real Estate Investment Group ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Fedeerico Adolfo Gregg Ramirez er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 12 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 2,66 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Liviu-Andrei Minoniu, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Fedeerico Adolfo Gregg Ramirez i alt 14 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev?
MG Real Estate Investment Group ApS ejer Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev.
Hvad er BBR-arealet på Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev?
Enhedens BBR-areal er 80 m² på Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev.
Hvornår blev Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev opført?
Den primære bygning blev opført i 1800 på Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev.
Hvad er Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev værd?
Prisen var 65.000 kr., da Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev senest blev handlet i 2024.
Hvad er Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev vurderet til?
195.000 kr. er vurdering på Errindlevvej 8, Errindlev, 4895 Errindlev.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.