kommunerne nedenfor.
Eremitageparken 205, a
2800 Kongens LyngbyFå alle informationer om Eremitageparken 205, st. a, 2800 Kongens Lyngby på Resights. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Eremitageparken 205, st. a, 2800 Kongens Lyngby. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 690.000 kr., hvoraf grunden udgør 274.600 kr.
Fakta om Eremitageparken 205, st. a, 2800 Kongens Lyngby
Ejerlejligheden er beliggende på Eremitageparken 205, st. a, 2800 Kongens Lyngby. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 101 m², hvoraf 100 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.900 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 690.000 kr., hvoraf grunden udgør 274.600 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Velliv Ejendomsinvestering P/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Velliv Foreningen F.M.B.A. er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 325 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 8,02 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Solveig Birte Rannje, der også agerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Velliv Foreningen F.M.B.A. i alt 2.517 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Eremitageparken 205, st. a, 2800 Kongens Lyngby?
Velliv Ejendomsinvestering P/S ejer Eremitageparken 205, st. a, 2800 Kongens Lyngby.
Hvornår blev Eremitageparken 205, st. a, 2800 Kongens Lyngby opført?
Den primære bygning blev bygget i 1972 på Eremitageparken 205, st. a, 2800 Kongens Lyngby.
Hvad er Eremitageparken 205, st. a, 2800 Kongens Lyngby vurderet til?
690.000 kr. er vurdering på Eremitageparken 205, st. a, 2800 Kongens Lyngby.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.