kommunerne nedenfor.
Erantisvej 4
9310 VodskovFå alle oplysninger om Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov på Resights. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov. I 1966 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 120 m² på en 867 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 17. august 2023, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen via en familieoverdragelse til en værdi á 1,7 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,97 mio. kr., hvoraf grunden udgør 476.000 kr.
Fakta om Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov
Villaen har et samlet bygningsareal á 120 m² og ligger placeret på Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov. Den primære bygning, der er opført i 1966, blev senest moderniseret i 1997 og befinder sig på en 867 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 8 værelser og har et BBR-areal på 205 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der udgør 85 m². Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 8.322 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 17. august 2023, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,7 mio. kr. i en familieoverdragelse, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 7.264 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,97 mio. kr., hvoraf grunden udgør 476.000 kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov?
En eller flere privat(e) ejer Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov.
Hvad er BBR-arealet på Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov?
Enhedens BBR-areal er 205 m² på Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov.
Hvornår blev Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov opført?
Den primære bygning blev opført i 1966 på Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov.
Hvad er Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov's værdi?
Prisen var 1,7 mio. kr., da Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov senest blev handlet i 2023.
Hvad er Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov vurderet til?
1,97 mio. kr. er vurdering på Erantisvej 4, Vester Hassing, 9310 Vodskov.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.