Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE283968ESR370-024780

Erantisvej 14, st th

4700 Næstved
Næstved Næstved Markjorder, 124au (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1966

Areal

Beboelsesareal72 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Erantisvej 14, st. th, 4700 Næstved. Se lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Erantisvej 14, st. th, 4700 Næstved. Den 4. september 2013 fandt den seneste transaktion sted, da NORDISKE EJENDOMME ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 645.000 kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,09 mio. kr., hvoraf grunden udgør 463.000 kr.

Fakta om Erantisvej 14, st. th, 4700 Næstved

Ejerlejligheden er beliggende på Erantisvej 14, st. th, 4700 Næstved. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 72 m², hvoraf 67 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.633 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 4. september 2013, hvor værdiansættelsen var 645.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor NORDISKE EJENDOMME ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 8.958 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,09 mio. kr., hvoraf grunden udgør 463.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af NORDISKE EJENDOMME ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Leif Viktor Hansen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 44 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 38,9 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Leif Viktor Hansen, der også fungerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Leif Viktor Hansen i alt 47 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

NORDISKE EJENDOMME ApS ejer Erantisvej 14, st. th, 4700 Næstved.

Den primære bygning blev opført i 1966 på Erantisvej 14, st. th, 4700 Næstved.

Prisen var 645.000 kr., da Erantisvej 14, st. th, 4700 Næstved senest blev handlet i 2013.

1,09 mio. kr. er vurdering på Erantisvej 14, st. th, 4700 Næstved.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis