Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Engtoften 2, 7330 Brande. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Engtoften 2, 7330 Brande ligger ejendommen. I 1962 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 95 m² på en 998 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,21 mio. kr., hvoraf grunden udgør 491.000 kr.
Fakta om Engtoften 2, 7330 Brande
Villaen har et samlet bygningsareal på 95 m² og ligger på Engtoften 2, 7330 Brande. Hovedbygningen er opført i 1962 og er beliggende på en 998 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 95 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der består af 0 m². Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen anvendes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.744 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Villaen er af det offentlige vurderet til 1,21 mio. kr., hvoraf grunden udgør 491.000 kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Engtoften 2, 7330 Brande.
Enhedens BBR-areal er 95 m² på Engtoften 2, 7330 Brande.
Den primære bygning blev opført i 1962 på Engtoften 2, 7330 Brande.
1,21 mio. kr. er vurdering på Engtoften 2, 7330 Brande.