Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3319900ESR851-633219

Engparken 28

9280 Storvorde
Aalborg Egense By, Mou, 13ap (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2002
Bebyggelsesprocent4%

Areal

Grundareal1.490 m²
Bygningsareal60 m²
Beboelsesareal60 m²

Få alle informationer om Engparken 28, Egense, 9280 Storvorde på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Engparken 28, Egense, 9280 Storvorde. I 2002 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 60 m² på en 1.490 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 26. juni 2014, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,22 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,12 mio. kr., hvoraf grunden udgør 443.000 kr.

Fakta om Engparken 28, Egense, 9280 Storvorde

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 60 m² og ligger placeret på Engparken 28, Egense, 9280 Storvorde. Enheden er bygget i 2002 og befinder sig på en 1.490 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 60 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.560 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 26. juni 2014, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,22 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 20.333 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,12 mio. kr., hvoraf grunden udgør 443.000 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Engparken 28, Egense, 9280 Storvorde.

Enhedens BBR-areal er 60 m² på Engparken 28, Egense, 9280 Storvorde.

Den primære bygning blev opført i 2002 på Engparken 28, Egense, 9280 Storvorde.

Prisen var 1,22 mio. kr., da Engparken 28, Egense, 9280 Storvorde senest blev handlet i 2014.

1,12 mio. kr. er vurdering på Engparken 28, Egense, 9280 Storvorde.

Prøv gratis

Prøv gratis