Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE740840ESR665-000488

Engesvang 43

7620 Lemvig
Lemvig Lemvig Markjorder, 9a (Byzone) Kolonihavehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2019

Areal

Bygningsareal34 m²
Beboelsesareal30 m²

Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Engesvang 43, 7620 Lemvig. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Engesvang 43, 7620 Lemvig.

Fakta om Engesvang 43, 7620 Lemvig

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 34 m² og ligger placeret på Engesvang 43, 7620 Lemvig. Ejendommen har 1 værelser og har et BBR-areal på 30 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den primære anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (kolonihave). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Engesvang 43, 7620 Lemvig.

Den primære bygning blev opført i 2019 på Engesvang 43, 7620 Lemvig.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis