Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE121965ESR101-118711

Engblommevej 43, st th

2400 København NV
København Emdrup, København, 371 (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1938

Areal

Beboelsesareal111 m²

Få alle oplysninger om Engblommevej 43, st. th, 2400 København NV på Resights. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Engblommevej 43, st. th, 2400 København NV kan du finde lejligheden. Den seneste handel fandt sted den 6. november 2025, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 5,59 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,92 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,18 mio. kr.

Fakta om Engblommevej 43, st. th, 2400 København NV

Ejerlejligheden er beliggende på Engblommevej 43, st. th, 2400 København NV. Lejligheden har 5 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 111 m², hvoraf 131 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden anvendes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.535 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 6. november 2025, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 5,59 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 50.405 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,92 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,18 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Engblommevej 43, st. th, 2400 København NV.

Den primære bygning blev bygget i 1938 på Engblommevej 43, st. th, 2400 København NV.

Prisen var 5,59 mio. kr., da Engblommevej 43, st. th, 2400 København NV senest blev handlet i 2025.

3,92 mio. kr. er vurdering på Engblommevej 43, st. th, 2400 København NV.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis