Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5523808ESR860-011663

Enebærvej 15

9800 Hjørring
Hjørring Hjørring Markjorder, 14ex (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1972
Bebyggelsesprocent22%

Areal

Grundareal975 m²
Bygningsareal219 m²
Beboelsesareal179 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Enebærvej 15, 9800 Hjørring. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Enebærvej 15, 9800 Hjørring. I 1972 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 219 m² på en 975 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,92 mio. kr., hvoraf grunden udgør 570.000 kr.

Fakta om Enebærvej 15, 9800 Hjørring

Villaen har et samlet bygningsareal på 219 m² og ligger på Enebærvej 15, 9800 Hjørring. Den primære bygning er opført i 1972 og er beliggende på en 975 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 179 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.006 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 1,92 mio. kr., hvoraf grunden udgør 570.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Enebærvej 15, 9800 Hjørring.

Enhedens BBR-areal er 179 m² på Enebærvej 15, 9800 Hjørring.

Den primære bygning blev opført i 1972 på Enebærvej 15, 9800 Hjørring.

1,92 mio. kr. er vurdering på Enebærvej 15, 9800 Hjørring.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis