Gennem Resights kan du få alle oplysninger om huset på Elmehusene 152, Lemming, 8361 Hasselager. Se husets seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Huset er placeret på Elmehusene 152, Lemming, 8361 Hasselager. Huset har et bygningsareal á 67 m² og blev konstrueret i 2026 på en 111 m² stor grund.
Fakta om Elmehusene 152, Lemming, 8361 Hasselager
Rækkehuset har et samlet bygningsareal på 67 m² og ligger på Elmehusene 152, Lemming, 8361 Hasselager. Den primære bygning er opført i 2026 og ligger på en 111 m² stor grund. Huset fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 67 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Husets primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Huset anvendes primært til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af Birch Lemmingvej ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Silkeborg Grafton One ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der fire led. Den officielle ejer har i alt 105 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 104 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Bay-Smidt, der også opererer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Silkeborg Grafton One ApS i alt 1.185 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Birch Lemmingvej ApS ejer Elmehusene 152, Lemming, 8361 Hasselager.
Enhedens BBR-areal er 67 m² på Elmehusene 152, Lemming, 8361 Hasselager.
Den primære bygning blev opført i 2026 på Elmehusene 152, Lemming, 8361 Hasselager.