Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE351519ESR751-985117

Ellebrinken 170, 1 1

8520 Lystrup
Aarhus Elsted By, Elsted, 6kt (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2009

Areal

Beboelsesareal60 m²

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Ellebrinken 170, 1. 1, 8520 Lystrup. Se lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Ellebrinken 170, 1. 1, 8520 Lystrup kan du finde lejligheden. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 707.000 kr.

Fakta om Ellebrinken 170, 1. 1, 8520 Lystrup

Ejerlejligheden er beliggende på Ellebrinken 170, 1. 1, 8520 Lystrup. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 60 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af letbetonsten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.441 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 707.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af B2 ELLEBRINKEN ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens B2 HOLDING A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 45 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 94,7 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Thomas Johan Havemann, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har B2 HOLDING A/S i alt 317 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

B2 ELLEBRINKEN ApS ejer Ellebrinken 170, 1. 1, 8520 Lystrup.

Den primære bygning blev opført i 2009 på Ellebrinken 170, 1. 1, 8520 Lystrup.

1,55 mio. kr. er vurdering på Ellebrinken 170, 1. 1, 8520 Lystrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis