Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4168575ESR706-006747

Ejner Holsts Vej 8

8400 Ebeltoft
Syddjurs Bogens By, Vistoft, 3ai (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1965
Bebyggelsesprocent3%

Areal

Grundareal2.566 m²
Bygningsareal69 m²
Beboelsesareal69 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Ejner Holsts Vej 8, Bogens, 8400 Ebeltoft. Undersøg ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Ejner Holsts Vej 8, Bogens, 8400 Ebeltoft. Ejendommen har et bygningsareal á 69 m² og blev konstrueret i 1965 på en 2.566 m² stor grund. Den 1. maj 2003 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 187.500 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,9 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3 mio. kr.

Fakta om Ejner Holsts Vej 8, Bogens, 8400 Ebeltoft

Fritidsejendommen ligger på Ejner Holsts Vej 8, Bogens, 8400 Ebeltoft og har et samlet bygningsareal på 69 m². Enheden er bygget i 1965 og befinder sig på en 2.566 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 69 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der ingen fast kogeinstallation, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til fritidsformål (feriehus). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 14.480 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. maj 2003, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 187.500 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 2.717 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 2,9 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3 mio. kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Ejner Holsts Vej 8, Bogens, 8400 Ebeltoft.

Enhedens BBR-areal er 69 m² på Ejner Holsts Vej 8, Bogens, 8400 Ebeltoft.

Den primære bygning blev bygget i 1965 på Ejner Holsts Vej 8, Bogens, 8400 Ebeltoft.

Prisen var 187.500 kr., da Ejner Holsts Vej 8, Bogens, 8400 Ebeltoft senest blev handlet i 2003.

2,9 mio. kr. er vurdering på Ejner Holsts Vej 8, Bogens, 8400 Ebeltoft.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis