Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE196849ESR157-300873

Ejgårdsvej 2, st th

2920 Charlottenlund
Gentofte Ordrup, 3u (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1999

Areal

Beboelsesareal95 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Ejgårdsvej 2, st. th, 2920 Charlottenlund. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Ejgårdsvej 2, st. th, 2920 Charlottenlund. Den 22. december 2018 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 4,35 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 4,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,67 mio. kr.

Fakta om Ejgårdsvej 2, st. th, 2920 Charlottenlund

Ejerlejligheden er placeret på Ejgårdsvej 2, st. th, 2920 Charlottenlund. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 95 m², hvoraf 84 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.021 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 22. december 2018, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 4,35 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 45.789 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 4,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,67 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Ejgårdsvej 2, st. th, 2920 Charlottenlund.

Den primære bygning blev bygget i 1999 på Ejgårdsvej 2, st. th, 2920 Charlottenlund.

Prisen var 4,35 mio. kr., da Ejgårdsvej 2, st. th, 2920 Charlottenlund senest blev handlet i 2018.

4,3 mio. kr. er vurdering på Ejgårdsvej 2, st. th, 2920 Charlottenlund.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis