Gennem Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Eigtveds Alle 3, 2. th, Høje Taastrup, 2630 Taastrup. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Eigtveds Alle 3, 2. th, Høje Taastrup, 2630 Taastrup.
Fakta om Eigtveds Alle 3, 2. th, Høje Taastrup, 2630 Taastrup
Ejerlejligheden er placeret på Eigtveds Alle 3, 2. th, Høje Taastrup, 2630 Taastrup. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 80 m², mens det tinglyste areal udgør 70 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 4 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.170 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Eigtveds Allé ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Metropol III A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 64 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 184 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Mads Berg Hansen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Metropol III A/S i alt 379 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Eigtveds Allé ApS ejer Eigtveds Alle 3, 2. th, Høje Taastrup, 2630 Taastrup.
Den primære bygning blev bygget i 2020 på Eigtveds Alle 3, 2. th, Høje Taastrup, 2630 Taastrup.