Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE7648229ESR461-651976

Egestubben 2F

5270 Odense N
Odense Næsby By, Næsby, 2io (Byzone) Enhed til produktion
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2006
Bebyggelsesprocent2%

Areal

Grundareal4.400 m²
Bygningsareal88 m²
Erhvervsareal88 m²

Få alle oplysninger om Egestubben 2F, Næsby, 5270 Odense N på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Egestubben 2F, Næsby, 5270 Odense N. Ejendommen har et bygningsareal på 88 m² og blev konstrueret i 2006 på den 4.400 m² store grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,65 mio. kr., hvoraf grunden udgør 528.000 kr.

Fakta om Egestubben 2F, Næsby, 5270 Odense N

Industriejendommen er beliggende på Egestubben 2F, Næsby, 5270 Odense N og består af to bygninger på 88 m² udgjort af et erhvervsenhed. Den primære bygning er bygget i 2006 og ligger på en 4.400 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommens primære benyttelse er til industri. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 11.463 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 1,65 mio. kr., hvoraf grunden udgør 528.000 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af ODENSE RENOVATION A/S, der primært beskæftiger sig med indsamling af ikke-farligt affald, mens Odense Kommune er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt 16 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 474 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Winie Evers, der også fungerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Odense Kommune i alt 2.193 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Egestubben 2F, Næsby, 5270 Odense N.

Ejendommens BBR-areal er 88 m² på Egestubben 2F, Næsby, 5270 Odense N.

Den primære bygning blev bygget i 2006 på Egestubben 2F, Næsby, 5270 Odense N.

1,65 mio. kr. er vurdering på Egestubben 2F, Næsby, 5270 Odense N.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis