Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE406564ESR851-608788

Egernvej 2A, 1

9230 Svenstrup J
Aalborg Sdr. Svenstrup By, Svenstrup, 32b (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1902

Areal

Beboelsesareal84 m²

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Egernvej 2A, 1., 9230 Svenstrup J. Se lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Egernvej 2A, 1., 9230 Svenstrup J ligger lejligheden. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,21 mio. kr., hvoraf grunden udgør 410.000 kr.

Fakta om Egernvej 2A, 1., 9230 Svenstrup J

Ejerlejligheden er beliggende på Egernvej 2A, 1., 9230 Svenstrup J. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 84 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.409 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,21 mio. kr., hvoraf grunden udgør 410.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Bangkapi ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med bogføring og revision; skatterådgivning, mens Preben Busk-Matthiasen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt ti ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 9,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Preben Busk-Matthiasen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Preben Busk-Matthiasen i alt 38 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Bangkapi ApS ejer Egernvej 2A, 1., 9230 Svenstrup J.

Den primære bygning blev bygget i 1902 på Egernvej 2A, 1., 9230 Svenstrup J.

1,21 mio. kr. er vurdering på Egernvej 2A, 1., 9230 Svenstrup J.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis