Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2453412ESR326-005210

Egemarken 12

4591 Føllenslev
Kalundborg Egemarke Hgd., Føllenslev, 4do (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1997
Bebyggelsesprocent14%

Areal

Grundareal889 m²
Bygningsareal121 m²
Beboelsesareal100 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Egemarken 12, Havnsø Str, 4591 Føllenslev. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Egemarken 12, Havnsø Str, 4591 Føllenslev findes ejendommen. I 1997 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 121 m² på en 889 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,56 mio. kr., hvoraf grunden udgør 412.000 kr.

Fakta om Egemarken 12, Havnsø Str, 4591 Føllenslev

Fritidsejendommen er placeret på Egemarken 12, Havnsø Str, 4591 Føllenslev og har et samlet bygningsareal på 121 m². Enheden er opført i 1997, senest moderniseret i 2004 og befinder sig på en 889 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 100 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære benyttelse af ejendommen er til fritidsformål (feriehus). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.518 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,56 mio. kr., hvoraf grunden udgør 412.000 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Egemarken 12, Havnsø Str, 4591 Føllenslev.

Enhedens BBR-areal er 100 m² på Egemarken 12, Havnsø Str, 4591 Føllenslev.

Den primære bygning blev opført i 1997 på Egemarken 12, Havnsø Str, 4591 Føllenslev.

1,56 mio. kr. er vurdering på Egemarken 12, Havnsø Str, 4591 Føllenslev.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis