Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100685285ESR461-714148

Egelundsvej 21B, 2 th

5260 Odense S
Odense Hjallese By, Dalum, 7cv (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Beboelsesareal80 m²

Få alle oplysninger om Egelundsvej 21B, 2. th, Hjallese, 5260 Odense S på Resights. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Egelundsvej 21B, 2. th, Hjallese, 5260 Odense S.

Fakta om Egelundsvej 21B, 2. th, Hjallese, 5260 Odense S

Ejerlejligheden er beliggende på Egelundsvej 21B, 2. th, Hjallese, 5260 Odense S. Lejligheden har 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 80 m², hvoraf 73 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af RBJ EJENDOMME ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Koncenton Odense Admiralens Have A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 240 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 448 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Skovsby, der også fungerer som direktør.

Ofte stillede spørgsmål

RBJ EJENDOMME ApS ejer Egelundsvej 21B, 2. th, Hjallese, 5260 Odense S.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis