kommunerne nedenfor.
Egelunden 70
4690 HaslevFå alle informationer om Egelunden 70, Troelstrup, 4690 Haslev på Resights. Se husets sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Huset ligger på Egelunden 70, Troelstrup, 4690 Haslev. I 2024 blev huset opført og har i dag et bygningsareal på 112 m² på en 167 m² stor grund. Den 8. september 2021 fandt den seneste transaktion sted, da Nordhusene Syd ApS erhvervede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 84,4 mio. kr.
Fakta om Egelunden 70, Troelstrup, 4690 Haslev
Rækkehuset er beliggende på Egelunden 70, Troelstrup, 4690 Haslev og har et samlet bygningsareal á 112 m². Den primære bygning er bygget i 2024 og er beliggende på en 167 m² stor grund. Huset fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 105 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Ser man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Bygningen blev senest i 2024 tildelt et energimærke A2015, og husets årlige energiforbrug er estimeret til kr. 1500. Den hovedsagelige anvendelse af huset er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 8. september 2021, hvor værdiansættelsen af huset var 84,4 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Nordhusene Syd ApS købte huset af MILTON HUSE A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 20.104 kr.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af Nordhusene Syd ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Niam VII Luxembourg S.à.r.l. er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der tre led. Den officielle ejer har i alt 245 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 508 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Michael Visby Berthelsen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Niam VII Luxembourg S.à.r.l. i alt 2.043 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Egelunden 70, Troelstrup, 4690 Haslev?
Nordhusene Syd ApS ejer Egelunden 70, Troelstrup, 4690 Haslev.
Hvor stor er Egelunden 70, Troelstrup, 4690 Haslev?
Enhedens BBR-areal er 105 m² på Egelunden 70, Troelstrup, 4690 Haslev.
Hvornår blev Egelunden 70, Troelstrup, 4690 Haslev opført?
Den primære bygning blev bygget i 2024 på Egelunden 70, Troelstrup, 4690 Haslev.
Hvad er prisen på Egelunden 70, Troelstrup, 4690 Haslev?
Prisen var 84,4 mio. kr., da Egelunden 70, Troelstrup, 4690 Haslev senest blev handlet i 2021.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.