kommunerne nedenfor.
Egeløkken 3D
5700 SvendborgFå alle oplysninger om Egeløkken 3D, Thurø, 5700 Svendborg på Resights. Se husets sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Huset ligger på Egeløkken 3D, Thurø, 5700 Svendborg. Huset har et bygningsareal á 62 m² og blev konstrueret i 1986 på en 316 m² stor grund. Huset er af det offentlige vurderet til 1,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 469.000 kr.
Fakta om Egeløkken 3D, Thurø, 5700 Svendborg
Rækkehuset ligger placeret på Egeløkken 3D, Thurø, 5700 Svendborg og har et samlet bygningsareal på 62 m². Den primære bygning er bygget i 1986 og er beliggende på en 316 m² stor grund. Huset fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 62 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Husets primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Husets primære benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.938 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 1,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 469.000 kr.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af EGELØKKEN ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden finansiel formidling i.a.n., mens Alexander Skovmand er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 33,000 %-34,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 11 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 6,38 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Steen Skovmand, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Alexander Skovmand i alt 35 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Egeløkken 3D, Thurø, 5700 Svendborg?
EGELØKKEN ApS ejer Egeløkken 3D, Thurø, 5700 Svendborg.
Hvor stor er Egeløkken 3D, Thurø, 5700 Svendborg?
Enhedens BBR-areal er 62 m² på Egeløkken 3D, Thurø, 5700 Svendborg.
Hvornår blev Egeløkken 3D, Thurø, 5700 Svendborg opført?
Den primære bygning blev opført i 1986 på Egeløkken 3D, Thurø, 5700 Svendborg.
Hvad er Egeløkken 3D, Thurø, 5700 Svendborg vurderet til?
1,05 mio. kr. er vurdering på Egeløkken 3D, Thurø, 5700 Svendborg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.