Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om huset på Egebjergvej 48E, 8751 Gedved. Se husets sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Huset ligger på Egebjergvej 48E, 8751 Gedved. Huset har et bygningsareal på 91 m² og blev opført i 2004 på en 343 m² stor grund. Huset er af det offentlige vurderet til 1,43 mio. kr., hvoraf grunden udgør 488.000 kr.
Fakta om Egebjergvej 48E, 8751 Gedved
Rækkehuset har et samlet bygningsareal á 91 m² og ligger placeret på Egebjergvej 48E, 8751 Gedved. Den primære bygning er bygget i 2004 og ligger på en 343 m² stor grund. Huset har 3 værelser og har et BBR-areal på 91 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Huset er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Husets hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.178 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 1,43 mio. kr., hvoraf grunden udgør 488.000 kr.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af GEDVED BOLIG UDLEJNING ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Søren Christensen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer har i alt ti ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 6,97 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Christensen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Søren Christensen i alt 161 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
GEDVED BOLIG UDLEJNING ApS ejer Egebjergvej 48E, 8751 Gedved.
Enhedens BBR-areal er 91 m² på Egebjergvej 48E, 8751 Gedved.
Den primære bygning blev opført i 2004 på Egebjergvej 48E, 8751 Gedved.
1,43 mio. kr. er vurdering på Egebjergvej 48E, 8751 Gedved.