Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Egebjerg Bygade 237, 2. a, 2750 Ballerup. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er lokaliseret på Egebjerg Bygade 237, 2. a, 2750 Ballerup. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,64 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,54 mio. kr.
Fakta om Egebjerg Bygade 237, 2. a, 2750 Ballerup
Ejerlejligheden er beliggende på Egebjerg Bygade 237, 2. a, 2750 Ballerup. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 94 m², mens det tinglyste areal udgør 87 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 3 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.848 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,64 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,54 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af SAMPENSION KP DANMARK A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens SAMPENSION LIVSFORSIKRING A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 1.517 ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Olejasz Larsen, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har SAMPENSION LIVSFORSIKRING A/S i alt 2.162 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
SAMPENSION KP DANMARK A/S ejer Egebjerg Bygade 237, 2. a, 2750 Ballerup.
Den primære bygning blev bygget i 1996 på Egebjerg Bygade 237, 2. a, 2750 Ballerup.
2,64 mio. kr. er vurdering på Egebjerg Bygade 237, 2. a, 2750 Ballerup.