Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE221359ESR151-149790

Egebjerg Bygade 233, st b

2750 Ballerup
Ballerup Ballerup By, Ballerup, 8ke (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1996

Areal

Beboelsesareal79 m²

Få alle oplysninger om Egebjerg Bygade 233, st. b, 2750 Ballerup på Resights. Se lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Egebjerg Bygade 233, st. b, 2750 Ballerup findes lejligheden. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,23 mio. kr.

Fakta om Egebjerg Bygade 233, st. b, 2750 Ballerup

Ejerlejligheden ligger på Egebjerg Bygade 233, st. b, 2750 Ballerup. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 79 m², mens det tinglyste areal udgør 63 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af "andet materiale" mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.441 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,23 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af SAMPENSION KP DANMARK A/S, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens SAMPENSION LIVSFORSIKRING A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 1.517 ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Olejasz Larsen, der også opererer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har SAMPENSION LIVSFORSIKRING A/S i alt 2.162 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

SAMPENSION KP DANMARK A/S ejer Egebjerg Bygade 233, st. b, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev bygget i 1996 på Egebjerg Bygade 233, st. b, 2750 Ballerup.

2,14 mio. kr. er vurdering på Egebjerg Bygade 233, st. b, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis