Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2213907ESR265-196472

Dyssegårdsvej 37

4621 Gadstrup
Roskilde Gadstrup By, Gadstrup, 6gy (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1970
Bebyggelsesprocent21%

Areal

Grundareal825 m²
Bygningsareal173 m²
Beboelsesareal173 m²

Få alle informationer om Dyssegårdsvej 37, 4621 Gadstrup på Resights. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Dyssegårdsvej 37, 4621 Gadstrup finder du ejendommen. I 1970 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 173 m² på en 825 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,75 mio. kr.

Fakta om Dyssegårdsvej 37, 4621 Gadstrup

Villaen ligger på Dyssegårdsvej 37, 4621 Gadstrup og har et samlet bygningsareal på 173 m². Bygningen, der er opført i 1970, blev senest istandsat i 1979 og befinder sig på en 825 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 173 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 17.094 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 3,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,75 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Dyssegårdsvej 37, 4621 Gadstrup.

Enhedens BBR-areal er 173 m² på Dyssegårdsvej 37, 4621 Gadstrup.

Den primære bygning blev bygget i 1970 på Dyssegårdsvej 37, 4621 Gadstrup.

3,05 mio. kr. er vurdering på Dyssegårdsvej 37, 4621 Gadstrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis