Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE9879812ESR860-032706

Dybet 29

9480 Løkken
Hjørring Åsendrup By, Vrensted, 6gg (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2007
Bebyggelsesprocent22%

Areal

Grundareal1.263 m²
Bygningsareal276 m²
Beboelsesareal186 m²

Få alle oplysninger om Dybet 29, 9480 Løkken på Resights. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Dybet 29, 9480 Løkken finder du ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 276 m² og blev konstrueret i 2007 på en 1.263 m² stor grund. Den 1. september 2006 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 475.100 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,11 mio. kr., hvoraf grunden udgør 329.000 kr.

Fakta om Dybet 29, 9480 Løkken

Villaen er beliggende på Dybet 29, 9480 Løkken og har et samlet bygningsareal på 276 m². Hovedbygningen er opført i 2007 og befinder sig på en 1.263 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 186 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.018 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 475.100 kr. ved seneste tinglyste transaktion d. 1. september 2006. Det giver en kvadratmeterpris på 1.721 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,11 mio. kr., hvoraf grunden udgør 329.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Dybet 29, 9480 Løkken.

Enhedens BBR-areal er 186 m² på Dybet 29, 9480 Løkken.

Den primære bygning blev opført i 2007 på Dybet 29, 9480 Løkken.

Prisen var 475.100 kr., da Dybet 29, 9480 Løkken senest blev handlet i 2006.

2,11 mio. kr. er vurdering på Dybet 29, 9480 Løkken.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis